نشر علمی دانشگاهی دانشگاه آزاد

نشر علمی دانشگاهی دانشگاه آزاد

نشر علمی دانشگاهی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی از همان بدو تاسیس در سال ۱۳۶۱ به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان، جهت پاسخگویی به نیاز اساتید و دانشجویان دانشگاه، برنامه‌ریزی برای انتشار کتاب را آغاز کرد و به تدریج کار پژوهش و نشر کتاب در ۴۰۰ واحد دانشگاهی سراسر کشور گسترش یافت.

در سال ۱۳۸۵ "مرکز انتشارات علمی" دانشگاه با اخذ پروانه نشر کتب از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه معاونت پژوهشی سازمان مرکزی شروع به فعالیت کرد و از سال ۱۳۸۸ با چاپخانه دانشگاه ادغام و با عنوان "سازمان چاپ و انتشارت" ارائه خدمات خود را به واحدهای دانشگاهی ادامه داد.

پس از انحلال سازمان چاپ و انتشارات و مرکز  رسانه و نشر علمی دانشگاه تأسیس و در ادامه روند به نام "مرکز نشر علمی و دانشگاهی تغییر نام داد. این مرکز با اخذ پروانه نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (۳۱/۱۰/۱۳۹۸)  با اعمال استانداردهای روز نشر در روند آماده سازی تحول شگرفی را در این زمینه به وجود آورد.

مدت زمان استفاده از کتابا

نشر علمی دانشگاه آزاد از سال۱۴۰۱ به جمع مشتریان افتخاری کتابا پیوستند.

تعداد کل منابع ثبت شده

در حال حاضر تعداد کل منابع کتابخانه نشر علمی دانشگاه آزاد در سامانه کتابداری کتابا بیش از ۵۰ هزار جلد می باشد.

ورود به پورتال اختصاصی

مدیران و اعضای این کتابخانه جهت ورود به سامانه کتابداری خود از لینک زیر استفاده می کنند. https://sap.iau.ir/

دیدگاه مسئول انتشارات دانشگاه آزاد

جناب آقای افشار

روزی نگر که طوطی جانم سوی لبت // بر بوی پسته آمد و بر شکر افتاد // سال‌ها دل طلب جام جم از ما می‌کرد // آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد // دست مریزاد و خداقوت به دوستان زحمتکش و خلاق سامانه کتابا، بسیار خرسندیم که حاصل چندیدن دهه بروندادها و کتابت دانشگاه آزاد اسلامی در قاب زیبا و بی نقص مجموعه کتابا نقش بست و از این بابت که نیاز و دغدغه سالیان گذشته نشر علمی دانشگاه را به داشتن این سامانه جذاب و کامل مرتفع نمودید، صمیمانه و خالصانه تشکر می کنم. سامانه کتابا با ظاهری آسان و هسته‌ای کارا پاسخگوی تمامی نیاز های مربوط به مدیریت کتاب و کتابخانه ها است بخش جذاب این سامانه تسهیل در ثبت کتاب هاست که کاربران به راحتی می‌توانند از طریق کتابخانه ملی این کار را انجام دهند. بخش پشتیبانی فوق‌العاده و کاربلد در کل، این مجموعه را تهی از انتقاد کرده و بنده و مجموعه دانشگاه آزاد از همکاری با این سامانه رضایت کامل را داریم. موفق و سربلند باشید.